Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міська символіка

Створено: 2016-01-25 16:54:13Оновлено: 2016-07-13 14:02:44

Герб Днепродзержинска
Герб Днепродзержинска
Хоругва г. Днепродзержинск
Хоругва г. Днепродзержинск
Торжественная хоругва г. Днепродзержинска
Торжественная хоругва г. Днепродзержинска
Герб г. Днепродзержинск 1967 г.
Герб г. Днепродзержинск 1967 г.
Герб затверджений 04.04.1967 р. рішенням N299 виконавчого комітету міської ради.

Щит розтятий червоним і лазуровим. На чорній смужці, покладеній на золотий картуш угорі - золота назва міста українською мовою. В базі картуша - чорні серп і молот. У першій частині - золотий пам'ятник "Прометей", символ революційної слави міста. В другій частині - золотий ківш як символ розвитку металургійної і зв'язаний з нею коксохімічної промисловості; золота реторта - символ розвитку хімічної промисловості; дві золоті гірлянди ізоляторів - символ енергетичних вузлів: теплоелектроцентралі і гідроелектростанції.
Автори - колектив під керівництвом А.Кримцова.

Сучасний герб
Затверджений 25 грудня 1998 р. рішенням є 51-5/ХХІІІ сесії Кам'янської міської ради. Щит розтятий малиновим і золотим; у першому полі три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями), у другому - малинове стилізоване зображення пам'ятника "Прометей". Щит обрамований декоративним картушем та увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.
Малиновий колір повторює колір прапора Кодацької паланки, до якої за часів існування козацтва входили села Романково, Кам'янське, Тритузне.
Золото - ознака багатства, щедрості, добробуту та верховенства.
Три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями) - нагадують про заснування запорізькими козаками біля 300 років тому на березі Дніпра поселень Романково, Кам'янське, Тритузне, історичним спадкоємцем яких є сучасне місто Кам'янське.
Пам'ятник "Прометей", відкритий у 1922 р. в м.Кам'янському (з 1936 р. до 2016 р. - м. Дніпродзержинськ) слугує тут алегорією багатовікової боротьби мешканців міста за свободу і незалежність, символізує промислове зростання м. Кам'янське - потужного індустріального центру. Вогонь "Прометею" - це символ гарячого металу, чорної металургії, завдяки розвитку якої зросло та набуло в 1917р. статут міського поселення село Кам'янське.
"Прометей" - символ сили, могутності, енергії, підкореної людиною, а також прагнення до процвітання міста, джерелом якого є технічний прогрес, світоч знань, висхідний поступ людської цивілізації.

Хоругва
Затверджена 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради і являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого.

Урочиста хоругва
Являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого - з зображенням герба м.Кам'янське.